Přeskočit na obsah

O mně

Jmenuji se Lenka Šťastná a žiji se svou rodinou v malebné vesničce na Vysočině nedaleko Chotěboře. Před lety jsem získala doktorát z ekonomie a od té doby působím na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Není to dávno, co jsem zjistila, že mě ekonomický výzkum, kterému jsem se do té doby věnovala, spolu s výukou přestaly naplňovat.

Před třemi lety jsem začala objevovat jiné pohledy na svět, než jak jsem do té doby se svým logickým a materialistickým uvažováním svět vnímala. Na počátku mého poznávání mě velice ovlivnily poznatky neurovědce Joe Dispenzy, biologa Bruce Liptona, antropologa a moderního šamana Alberto Villolda, lékařky Sue Morter a doktora integrativní medicíny Dawsona Churche. Všichni tito zmínění jsou vědci nebo se v minulosti výzkumu věnovali, což bylo pro mě důležité. Spoustu jejich poznatků bylo totiž ověřeno v různých výzkumných studií.

Z různorodých technik, jak pracovat s našimi energiemi, mě nejvíce zaujala energetická medicína Donny Eden. V březnu 2023 jsem ukončila první rok certifikačního programu Level 1: Fundamentals, které v Praze poprvé vyučovala Vladimíra Dragnea. Rozhodla jsem se ve studiu pokračovat a momentálně studuji druhý rok Level 2: Certification Training v Baltimore na východním pobřeží USA. Studium bych měla mít dokončené na jaře 2024. Již teď znám spoustu technik pro práci s klienty. Nicméně za své poslání považuji sdílet s lidmi energetické techniky a cvičení, které jim pomohou mít určitou kontrolu nad svým zdravím a svou životní pohodou.

Kromě energetické medicíny se ještě věnuji čchi-kungu. Během svého zkoumání jsem narazila na mistra čchi-kungu Chunyi Lina, který je zakladatelem Spring Forest Qigong (Čchi-kung jarního lesa). Doposud jsem absolvovala Level 1: Qi activation, Level 2: For healers a Level 3: Becoming a powerful healer. Čchi-kung mi zásadně pomohl silněji vnímat energie a prohloubit svou spiritualitu. Ve školním roce 2023/2024 se účastním rekvalifikačního kurzu pro instruktory Čchi-kungu s názvem Orel v hnízdě, který organizuje Bodhidharma – Mezinárodní společnost Čchi-kung, z.s. v Brně.