Přeskočit na obsah

Energetická medicína

„V každé kultuře a v každé medicínské tradici před námi bylo léčení dosahováno pomocí pohybu energií.“

Albert Szent-Györgyi
Nositel Nobelovy ceny za fyziologii a lékařství 1937

Energetická medicína může sloužit jako jeden z prostředků, jak navrátit svým energiím schopnost proudit v přirozených vzorcích, podpořit komunikaci energetických systémů těla a vyrovnat energie tak, aby jí někde nebylo příliš a jinde málo.  Když jsou energie v našem energetickém těle v harmonii, všechny fyziologické procesy našeho fyzického těla mohou probíhat s větší lehkostí a plynulostí, což přispívá k celkovému zdraví a k léčení. 

Oblast energetické medicíny je široká a zahrnuje různé metody a techniky, které pracují s energií. Mezi nejznámější patří akupunktura nebo reiki, do této oblasti lze však zahrnout i jógu, čchi-kung, léčení zvukem, biofield tuning terapie a další.

Donna Eden je považována za jednu z předních osobností v oblasti energetické medicíny,  vytvořila svou školu energetické medicíny, oficiálně Eden Method, ve které integruje techniky z různých tradic, včetně čínské medicíny, šamanského léčení a kineziologie.  Výuce a praktikování energetických metod se Donna věnuje už více než 40 let a za ta léta vytvořila ucelený systém práce s devíti energetickými systémy, mezi které patří meridiány, čakry, aura, zářivé obvody, pět elementů, trojitý zářič, keltská vazba, elektrický systém a základní mříž. Její certifikační program pro praktikanty energetické medicíny funguje od roku 2006.

Během let praxe v oblasti energetické medicíny Donna a její spolupracovníci nashromáždili různorodé příběhy, kdy techniky energetické medicíny úspěšně přispěly ke zmírnění příznaků či ústupu onemocnění u klientů s autoimunitními i kardiovaskulárními problémy, rakovinou, trávicími obtížemi, s psychickými a dalšími zdravotními potížemi. Pokud jsou však harmonizující energetické techniky použity pro odstranění nerovnováhy v energetických systémech včas a preventivně, nemusí se fyzické problémy projevit vůbec.